۰
۴
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹

خوراک گوشت با آلو و قیسی

خوراک گوشت با آلو و قیسی
دیدبان روسیه: درود به دوستان آشپزخانه روسی که دقایقی از روز سه شنبه خود را صرف مطالعه مطالب این بخش از سایت دیدبان روسیه می کنند. فصل پاییز است و قراردادن سبزیجات و میوه ها در برنامه غذایی روزانه بسیار اهمیت دارد. دریافت ویتامین کافی و تقویت سیستم ایمنی در این فصل، روش خوبی برای پیشگیری از سرماخوردگی های عذاب آور و طولانی است.

غذای امروز ما نوعی خوراک گوشت است که در تهیه آن از خشکبار، آب میوه و سبزیجات استفاده می شود. این ترکیب شاید کمی متفاوت به نظر برسد، اما بار دیگر شما را بیش از پیش با ذائقه روسی آشنا می کند.
 
 این غذا با استفاده از خوراک پز چند کاره تهیه می شود و مقادیر مواد لازم برای تهیه ۴ پرس غذا در نظر گرفته شده است. غذای رنگین با گوشت تازه و میوه های خشک شده که شاید طعم و رنگ آن باعث شود تا  در برنامه غذایی شما جای ثابتی پیدا کند.


► مواد لازم:

گوشت گوساله بدون استخوان          ۴۰۰ گرم
آلو سیاه خشکباری                        ۱۵۰ گرم
برگه زردآلو                                   ۱۵۰ گرم
فلفل دلمه ای رنگی                        ۲ عدد
آب سیب                                      ۲۰۰ میلی لیتر
روغن مایع                                     ۲ قاشق غذاخوری
پیاز                                              ۱ عدد
نمک و فلفل                                  به میزان لازم


► روش تهیه:

ابتدا میوه های خشک را به مدت ۱۰ دقیقه در آب جوش می خیسانیم. سپس میوه های خیس خورده را به دو نیم برش می زنیم. (می توان برش نزده در غذا استفاده کرد) گوشت را از چربی و رگ پاک می کنیم و با اندازه مساوی قیمه قیمه می کنیم.

تکه ها را کمی با گوشت کوب می کوبیم. پیاز را به شکل نیم حلقه خرد می کنیم. خوراک پز را روی ده دقیقه برای سرخ کردن تنظیم می کنیم. پیاز را به مدت ۳-۵ دقیقه در روغن سرخ می کنیم تا نرم شود. سپس گوشت را به پیاز اضافه کرده و تا پایان زمان طبخ تنظیم شده تفت می دهیم.

در پایان سرخ کردن، باید روی گوشت پوسته سرخ شده ای داشته باشد، اما شیره گوشت در داخل آن حفظ شود. فلفل دلمه ای را خلال می کنیم به گوشت و پیاز اضافه کرده، نمک و فلفل می زنیم و حالت «پخت فعال» ۴۵ دقیقه ای را انتخاب می کنیم. سپس میوه ها و آب سیب را اضافه می کنیم، در دستگاه را می بندیم و تا بوق پایان زمان پخت صبر می کنیم.

چون نیازی به هم زدن غذا وجود ندارد، همه اجزای غذا، شکل اولیه خود را حفظ می کنند. بعد از آماده شدن خوراک، آن را در دیس یا بشقاب بکشید و با برگ های سبزی تازه تزیین کنید.


نوش جان!

نویسنده
: علیرضا چاروسایی، دبیر سرویس هنر و ادبیات دیدبان روسیه؛


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۸۳۴
نام عکاس : علیرضا چاروسایی
نام شما

آدرس ايميل شما

حسنی رضایی
Iran, Islamic Republic of
وای چه غذای جالبی
مهسا
Iran, Islamic Republic of
مثل همیشه آشپزخانه روسی و غذاهای خوشمزه اش فوق العاده است
ستایش
Iran, Islamic Republic of
دوستش دارم.حتمامیپزم
مینا
Iran, Islamic Republic of
این بخش سایتتوت خیلی خوبه