۰
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۶

اخراج مسئولین دولتی روسیه به دلیل استفاده از برخی شبکه های اجتماعی

اخراج مسئولین دولتی روسیه به دلیل استفاده از برخی شبکه های اجتماعی
دیدبان روسیه: به گزارش روزنامه ایزوستیا، "ایلیا ماسوخ" معاون وزیر مخابرات و  ارتباطات جمعی و رئیس گروه «اینترنت + مصونیت»  اظهار داشت: "مقامات و مسئولین دولتی روسیه اجازه استفاده از نرم  افزارهای تلگرام، واتزآپ و وایبر برای بحث درخصوص مسائل کاری و دولتی را نخواهند داشت و در صورت تخلف، اقدامات تنبیهی و یا حتی اخراج آنها صورت خواهد گرفت."

ماسوخ در ادامه مسئولیت تدوین مقررات مربوط به این مسئله را بر عهده آژانس فدرال امنیت دانست و افزود: "همانطورکه انتظار می‌رود این سند تا پایان ماه مارس سال 2017 آماده خواهد شد. مسئله اعمال تحریم علیه مقامات و مسئولین دولتی در نشست دفتر ریاست جمهوری روسیه در جلسه بررسی نقشه راه «اینترنت + مصونیت» در 28 سپتامبر مطرح شد. در این جلسه همکاران وزارت مخابرات و ارتباطات جمعی، وزارت توسعه اقتصادی ، آژانس فدرال امنیت و شرکت­‌های پیشرو در عرصه مخابرات و ارتباطات حضور داشتند."

در جلسه دیگری نیز عنوان شد که نهادهای دولتی روسیه از برنامه‌­های  Microsoft Office استفاده نخواهند کرد. MS Office به عنوان برنامه نرم افزاری خارجی احتمالا جای خود را به نرم افزارهای مشابه روسی خواهد داد و نهادهای دولتی بهتر است به جای استفاده از آن در رایانه­‌های خود، برنامه نرم‌افزاری میهنی را نصب کنند. از این‌رو استفاده از بسته نرم‌افزاری آفیس برنامه نویسان روسیه، برای نهادهای دولتی اجباری خواهد شد.

زیر گروه  «اینترنت + حاکمیت» که با نظارت "ایگور شگولف" مشاور رئیس جمهور کار می‌کند، فرآیند جایگزینی آفیس روسی را به جای نسخه خارجی برعهده دارد. گروهی از متخصصان به مدیریت ایلیا ماسوخ سند «تامین حاکمیت در عرصه فناوری­‌های اطلاعات و ارتباطات» را تدوین کرده­اند که شامل اقدامات زیادی در زمینه جایگزینی واردات برنامه های نرم افزاری می‌شود.  

منبع: آی سی تی. آنلاین

 
 
کد مطلب: ۱۸۲۳
مرجع : هفته نامه جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما