۰
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲

از سرگیری روابط چچن با عربستان سعودی پس از فتوای گروزنی

از سرگیری روابط چچن با عربستان سعودی پس از فتوای گروزنی
دیدبان روسیه: "رمضان قدیروف" رئیس جمهور چچن با "عبدالرحمان ابراهیم" سفیر عربستان سعودی، در گروزنی دیدار کرد.

به گزارش دیدبان روسیه به نقل از خبرگزاری دولت جمهوری چچن، سفیر عربستان سعودی با تقدیم سلام و احترام پادشاه نسبت به رمضان قدیروف اظهار داشت: "مسئولین عربستان سعودی به نیکی از جمهوری چچن یاد می‌کنند و از پیشرفت حاکم شدن شرایط مطلوب در جمهوری چچن اظهار خرسندی می کنند."

سفیر عربستان همچنین از تلاش رمضان قدیروف در جهت بهبود روابط عربستان سعودی و روسیه قدردانی نمود و تاکید کرد: "ما خرسند هستیم که بین ما و شما پیوند اخوت وجود دارد و شما در برقراری، توسعه و تقویت روابط دوستانه بین روسیه و عربستان سعودی تلاش بسیاری کرده اید." وی همچنین افزود که عربستان سعودی به دنبال ایجاد برقراری زندگی مسالمت‌آمیز در منطقه است.

رمضان قدیروف نیز با ابراز امیدواری از اینکه سیاست عربستان سعودی بتواند گامی در جهت بهبود نگرش جامعه جهانی نسبت به اسلام باشد، افزود: "عربستان سعودی الگوی مبارزه با تروریسم است و رهبریت آن به عهده‌ی سلمان ابن عبد العزیز و محمد ابن سلمان است که از اعتبار و جایگاه بالایی در بین سیاستمداران جهانی برخوردار هستند."

سفیر عربستان سعودی تصریح کرد: "گروه تروریستی داعش در عراق در هم شکست. ما بدون اینکه ارتش خود را به عراق اعزام کنیم، به این کشور بسیار کمک کردیم و با جلوگیری از فروپاشی، به تداوم و استحکام دولت کمک نمودیم. برای این کشور آرزوی شرایط خوب و تحکیم اوضاع مناسب کشور را داریم. ما معتقد هستیم که شکست گروهک تروریستی در سوریه نیز حتمی است و مردم این کشور به زودی شرایط و زندگی عادی را تجربه خواهند نمود."

سفیر عربستان سعودی  به همراه "صلاح مژییف" مفتی چچن و "احمد شهیدف" مشاور رئیس‌جمهور چچن به بازدید از مسجد گروزی پرداخت و در آنجا نماز جماعت بجا آورد.

منبع خبر: اسلام و جامعه


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۴۳۳
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما