۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲

احیا جامعه یهودیان در جمهوری چچن

احیا جامعه یهودیان در جمهوری چچن
دیدبان روسیه: "مایسی یونایف" با اشاره به اینکه رهبر یکی از انجمن‌های محلی است، اظهار داشت که قصد دارد جامعه یهودیان را در جمهوری چچن احیا کند.

به گزارش دیدبان روسیه، مایسی یونایف در مصاحبه با روزنامه «ان.گ.ریلیگیا» تصریح کرد: "آن دسته از افرادی که می‌گویند یهودیت در جمهور ی چچن وجود ندارد، بسیار از یهودیت فاصله دارند. من به همراه شورای کهن‌ترین افراد یهودیان برای احیا جامعه یهودیت به جمهوری چچن اعزام شده‌ایم."

اخیرا مایسی یونایف از جانب جامعه یهودیان چچن در رابطه با مخالفت "رمضان قدیروف" رئیس‌جمهوری با اقدامات اسرائیل در مورد اماکن مقدس مسلمانان در اسرائیل، به حمایت از رمضان قدیروف پرداخت. مایسی یونایف ابراز داشت که در سال 2015 به شهر گروزنی اعزام شده است.

گفتنی است که در حال حاضر انجمن یهودیان جمهوری چچن متشکل از 75 تا 80 نفر است که در این جمهوری اقامت دائم دارند. مایسی یونایف همچنین افزود: "ما به حمایت از افراد بی‌بضاعت می‌پردازیم. به مناسبت اعیاد و جشن‌های مذهبی، هر گونه کمکی از جمله مواد خوراکی و دارو و آنچه که مورد نیاز افراد بی بضاعت است را ما برای آنها فراهم می کنیم."

مایسی یونایف با اشاره به حمایت خود از رمضان قدیروف اظهار داشت که این اقدام به ابتکار وی انجام گرفته است. او در پایان گفت: "رمضان قدیروف بیان داشت که اقدامات نسنجیده موجب چالش و جنجال می‌شوند. افراد سودجو سعی در تحریف سخنان وی داشتند، اما او هیچ گونه سخن ناروایی نگفته است."

منبع خبر: اینترفاکس


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۴۳۵
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما