۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰

نام رمضان قدیروف در لیست سیاه دولت مسیحی

نام رمضان قدیروف در لیست سیاه دولت مسیحی
دیدبان روسیه: "رمضان قدیروف" رئیس جمهور چچن و "ناتالیا پاکلونسکایا" نماینده دومای دولتی جز لیست سیاه سازمان «دولت مسیحی- روسیه مقدس» قرار گرفتند؛ چهره‌های مشهور و عمومی و رسانه‌ای که فیلم "ماتیلدا" را محکوم نکردند یا اینکه از آن حمایت کردند جز این لیست قرار دارند.

در این فیلم زندگی نیکلای دوم و تاجگذاری وی به نمایش گذاشته شده است. همچنین رابطه نیکلای و ماتیلدا کشینفسکایا رقاصه نیز به تصویر کشیده شده است، که این موضوع خشم فعالان مذهبی پراواسلاو را برانگیخت.

پاکلونسکایا نماینده دوما از مخالفان اصلی اکران فیلم ماتیلدا بود. وی در رابطه با این فیلم اظهار داشت: "شاهزاده نیکولای شخص مقدسی بود، این فیلم با به نمایش گذاشتن رابطه شاهزاده و ماتیلدا کشینفسکایا با احساس معتقدین بازی کرده است." به منظور جلوگیری از اکران فیلم، وی درخواستی مبنی بر بررسی محتوای فیلم از نظر تحریف تاریخ و توهین به دیدگاه و احساسات معتقدین به دادستانی کل نوشت. البته در نهایت این فیلم مجوز اکران را از وزارت فرهنگ روسیه دریافت نمود. رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن نیز با ارسال نامه‌ای خطاب به "ولادیمیر مدینسکی" وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه خواستار ممنوع نمودن اکران این فیلم در جمهوری چچن شد.

ماه سپتامبر افراد ناشناسی ماشین وکلا حامی "الکسی اوچیتل" کارگردان این فیلم را آتش زدند. نیروهای امنیتی افراد مضنون را بازداشت کردند، رئیس و رهبر سازمان مذهبی ثبت نشده «دولت مسیحی» نیز  در این لیست بازداشتی قرار داشتند، که قبلا با مخالفت با اکران این فیلم به تهدید عوامل سازنده و حمایت از آن پرداختند. پس از این اتفاق پاکلونسکایا اظهار داشت که بازداشت این افراد به درخواست ایشان صورت گرفته است.

قدیروف نیز از نماینده مجلس حمایت نمود و خاطرنشان شد که پاکلونسکایا حافظ منافع روسیه می باشد. اعضا گروه دولت مسیحی، قدیروف را به خاطر حمایت از نماینده دوما محکوم می دانند. اعضای گروه دولت مسیحی تصریح کردند که قدیروف از چنین موضع آنها حمایت نموده است و در عین حال با موضوع همجنسگرایی مخالف است. اگر فردا ایشان را برای پیگیری همجنسگرایان در چچن دستگیر کنند (ما فرض می‌کنیم، تایید نمی‌کنیم این اتفاق را)، پاکلونسکایا فوری گزارش می‌دهد که این امر به درخواست ایشان اتفاق افتاده است.

الکسی ناوالنی عضو اپوزوسیون، پاول گوسیف روزنامه‌نگار و سردبیر ماسکوفسکی کامسامول، سایت‌های "دواچ" و "مدیازونا" و رادیو "اخا ماسکوی" نیزدر لیست سیاه قرار گرفتند. علاوه بر این، لیست سینماهایی که اکران فیلم "ماتیلدا" را در برنامه خود دارند نیز در این لیست سیاه قرار گرفتند.

منبع خبر: مجله جامعه و فرهنگ روسیه امروز به نقل از  لنتا، ار ب س، گلوب نیوز، تاس

http://www.rbc.ru/society/08/08/2017/5989f9e39a79472b4a558c81
http://glob-news.ru/2017/09/22/matilda-film-2017-pochemy-zapretili-kto-protiv-prichiny-reakciia-pybliki-sujet/
http://tass.ru/info/4672654
https://m.lenta.ru/news/2017/10/04/khrigil/

پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۹۷۸
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما