۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

جمع بندی حج-2017 در شورای فدراسیون

جمع بندی حج-2017 در شورای فدراسیون
دیدبان روسیه: در شورای فدراسیون مجلس فدرال فدراسیون روسیه نشست جمع‌بندی حج در سال 2017 برگزار شد. این نشست به ریاست "الیاس محمدسلام اویچ اوماحانوف" نماینده امور حج در کمیسیون امور مذهبی وابسته به دولت فدراسیون روسیه، معاون رئیس شورای فدراسیون برگزار شد.

"روشن عباس‌اف" معاون اول شورای مفتیات روسیه و جانشین اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و "علی عوردین" مدیر کل شرکت «مسلم تور» مسئول حج شورای مفتیات روسیه نیز در این نشست حضور داشتند.

در چارچوب این نشست شرکت‌کنندگان، نمایندگان و شرکت‌کنندگان به ارائه گزارش حج سال 2017 و راهکارهای بهتر شدن کیفیت و شرایط  برگزاری آن در سال آینده پرداختند. محمد علی اویچ همزایف رئیس حج روسیه خاطرنشان کرد که در سال جاری 23 هزار و 401 نفر از 79 منطقه فدراسیون روسیه به مناسک حج پرداختند. حدود 2.5 میلیون از سراسر جهان در سال جاری در این اعمال شرکت کردند.

علی عوردین مدیر کل «مسلم تور» نیز اظهار داشت که بیش از 3 هزار و 400 نفر از طریق بخش حج شورای مفتیات روسیه برای برگزاری اعمال حج اعزام شدند که در شرایط  مساعد به انجام فرایض پرداختند و به کشور بازگشتند.

شرکت کنندگان در این نشست همچنین به بررسی مسئله قیمت، به خصوص در مورد افزایش قیمت حج به خاطر شرایط جدید هتل ها و محل های حضور زائرین و کیفیت بهتر شرایط برای انجام امور حج، پرداختند.

گفتنی است که در حال حاضر، حج مسلمانان روسیه ارزانترین و مناسب ترین حج در سطح جهانی به شمار می‌آید. در پایان این نشست همچنین شرایط برگزاری حج و مقدمات آن در سال 2018 نیز مورد بررسی قرار گرفت.

منبع خبر: جامعه فرهنگ روسیه امروز به نقل از اسلام فدراسیون روسیه


پایان نوشتار/
    

 
کد مطلب: ۵۱۲۸
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما