۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱

سازمان های دولتی در نگاه شهروندان روسیه

سازمان های دولتی در نگاه شهروندان روسیه
دیدبان روسیه: در نظر سنجی انجام شده توسط «مرکز افکارسنجی عمومی روسیه» بیش از یک سوم از روس ها بر این باور هستند که در سال های اخیر سازمان ها و مقامات دولتی عملکرد روشن تری نسبت به قبل داشته اند. از سوی دیگر، 10 درصد از پاسخ دهندگان نظر منفی نسبت به این موضوع داشتند.

بر اساس این نظر سنجی، پاسخ دهندگان نظرات مختلفی در خصوص عملکرد روشن مقامات و سازمان های مختلف داشتند، از شرکت کنندگان حدود 39% به وزارتخانه های فدرال، حدود 40% به ادارات دولتی منطقه ای و حدود 44% به ادارات کوچک رای داده اند و معتقد هستند که در طی سال های اخیر تغییر مثبتی در این سازمان ها به وجود نیامده است. در عین حال ارزیابی های مثبتی نیز وجود دارد که به موجب آن در حدود 32 تا 35 درصد معتقد هستند که در طی سال های اخیر ادارات و مقامات دولتی عملکرد روشن تری نسبت به گذشته داشته اند. در عین حال (حدود 9 تا 12 درصد) به این امر رای منفی داده اند.

بر اساس این نظرسنجی، 35 درصد از روس ها عدم فساد دولتی را نمونه بارز روشن بودن مقامات می دانند. در حالی که 21 درصد از آنها احتمال استفاده از روابط و ارتباط شخصی با مقامات دولتی را به عنوان عدم شفافیت مقامات نامیدند. در این میان حدود 20 درصد از داوطلبان نظر سنجی، خدمات آنلاین و پاسخ گویی سریع ادارات دولتی را خواستار شدند.

این نظرسنجی نشان داد که 49 درصد از شهروندان از سرویس های خدمات اینترنتی برای برقراری ارتباط با سازمان ها و مقامات دولتی استفاده می کنند. همچنین 32 درصد از برنامه های تلفن همراه و 35 درصد از وب سایت های رسمی برای جمع آوری اطلاعات خود استفاده می کنند. در مجموع 36 درصد شهروندان از سایت های رسمی سازمان ها و ادارات دولتی استفاده نموده اند.

این نظرسنجی در تاریخ 12 فوریه 2018 در میان 1000 شرکت کننده 18 سال و بالاتر، از طریق مصاحبه تلفنی انجام شد. احتمال خطا در این نظر سنجی از 2/3%در میان نود و پنج درصد تجاوز نمی¬کند.

منبع: جامعه و فرهنگ روسیه به نقل از خبرگزاری ریانووستی


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۷۴۰
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما