۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹

آخرین نظرسنجی ها در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری روسیه

آخرین نظرسنجی ها در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری روسیه
دیدبان روسیه: در نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات افکارسنجی عمومی روسیه، بیش از 71 درصد از شرکت کنندگان، در انتخابات آتی "ولادیمیر پوتین" را به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب خواهند کرد.

در این راستا، بیش از 71 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی برگزار شده از تاریخ 9 تا 11 فوریه توسط مرکز تحقیقات افکارسنجی عمومی (روسیه) اعلام نمودند که در انتخابات آتی ریاست جمهوری، به رئیس جمهور فعلی "ولادیمیر پوتین" رای خواهند داد. کاندیدای منتخب بعدی، "پاول گرودینین" نامزد حزب کمونیست، از تاجران بزرگ روسیه تنها هفت درصد از نتایج این نظر سنجی را به خود اختصاص داد. در این نظرسنجی از شرکت کنندگان این سوال پرسیده شد که در صورتی که انتخابات در یکشنبه بعد برگزار شود، شما به کدام یک از کاندیداهای حاضر در پست ریاست جمهوری روسیه رای خواهید داد. 71 درصد از شرکت کنندگان، پوتین را به عنوان رئیس جمهور انتخاب خواهند کرد.

بر اساس داده های نظر سنجی مرکز تحقیقات افكارسنجی روسیه، حدود ۷۱.۵ درصد از پاسخ دهندگان این نظرسنجی پوتین را به عنوان رئیس جمهور آینده روسیه انتخاب كردند. این رقم تنها ۰.۱ درصد متفاوت از نتایج نظرسنجی پیشین در تاریخ 29 ژانویه تا 4 فوریه است. در نظر سنجی نخست حدود ۷۱.۴ درصد از شركت كنندگان، تمایل خود را برای انتخاب پوتین به عنوان رییس جمهور اعلام داشتند.

"والری فئودوروف" رئیس مرکز تحقیقات افكارسنجی روسیه در خصوص نتایج این نظرسنجی گفت: "نوسانات میزان تغییرات در آمار انتخاب پوتین به عنوان رئیس جمهور حدود ۴.۳ درصد است. نامزدهای دیگر نیز، در هر بار نظر سنجی، درصدهای مشابه قبل دریافت كرده اند." با توجه به نتایج این نظرسنجی، مقام دوم نظرسنجی متعلق به نامزد حزب کمونیست، "پاول گرودینبن" و "ولادیمیر ژیرینوفسکی" دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری ٢٠١٨ روسیه است.

فئودوروف در خصوص میزان استقبال از انتخاب پاول گرودینبن رئیس حزب کمونیست گفت: "وی در این نظر سنجی حدود ۷.۳ درصد از آرا را به خود اختصاص داده است، درحالیکه حزب کمونیست حدود ۹.۶ درصد از جمعیت رای دهندگان روس را شامل می شود." به نظر می رسد که گرودینبن حمایت کمتر از نیمی از طرفداران حزب خود را از دست داده است. او يک رای مثبت در میان ده نفر از رای دهندگان روسی را دریافت نموده است، یعنی کمتر از نصف را بدست آورده است. تنها 47 درصد از طرفداران مردمي حزب موافق به انتخاب وی به عنوان رییس جمهور هستند. بنابراین بخشی از طرفداران این حزب به کاندیدای غیر کمونیست رای خواهند داد.

ژیرینوفسکی، نیز تنها میزان ۵.۵ درصد رای مثبت آورده است. این میزان رای کسب شده توسط وی کمتر از درصد طرفداران حزب لیبرال دموکرات به میزان ۸.۷ درصد جمعیت روسیه است. 

"کسنیا سابچاک" مجری معروف تلوزیونی تنها یک درصد آرا را به خود اختصاص داده است.


منبع: جامعه و فرهنگ روسیه امروز به نقل از خبرگزاری ناسیونالنی اکسنت


پایان نوشتار/

 
کد مطلب: ۵۷۴۲
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما