۰
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳

قیمت روبل در آینده به کدام سو می رود؟

قیمت روبل در آینده به کدام سو می رود؟
دیدبان روسیه: به گزارش پرتال نظام بودجه، در بخش "پیشبینی بودجه روسیه تا سال ۲۰۳۶ " گفته میشود که ارزش روبل در قبال دلار در سال های ۲۰۲۱-۲۰۲۵ به ۶۶.۴ روبل به ازای هر دلار، در سال های ۲۰۲۶-۲۰۳۰ به ۷۱.۱ روبل به ازای هر دلار و در دوره ۲۰۳۱-۲۰۳۵ به ۷۳.۹ بازای هر دلار دست خواهد یافت.

به گزارش دیدبان روسیه به نقل از خبرگزاری تاس، علاوه بر آن طبق ارزیابی نهاد روسیه، به احتمال زیاد نرخ نفت در چشم انداز میانی و دراز مدت در محدوده ۴۰-۵۰ دلار بازای هر بشکه خواهد رسید. اکثریت منابع نفتی جهان من جمله روسیه و خاورمیانه از بازدهی پایین (در محدوده ۱۰-۳۰ دلار بازای هر بشکه) برخوردارند. استخراج نفت شیل آمریکا در محدوده ۳۵-۵۰ دلار بازای هر بشکه بازدهی خواهد داشت.

همچنین پایگاه اطلاع رسانی لنتا در رابطه به عوامل مثبت برای روبل پرداخت و نوشت: وزارت توسعه اقتصادی طی انتشار گزارش "پیشبینی توسعه  اجتماعی- اقتصادی روسیه تا سال ۲۰۲۴ " اعلام کرد که وزارت توسعه اقتصادی تصور بر این دارد که نرخ دلار در پایان سال جاری بین ۶۴ و ۶۵ روبل بازای هر دلار نوسان خواهد کرد و نرخ ارز روسیه به ماههای اکتبر-دسامبر ۲۰۱۸ بازمیگردد.

عوامل بنیادین تعیین کننده نرخ روبل در قبال ارزهای خارجی(مازاد مثبت زیاد در محاسبات کنونی، شاخص پایدار نهادهای مالی دولتی، رشد اقتصادی) مطلوب هستند. شهروندان روسیه نظیر اروپایی ها خواهان کار کمتر هستند، چرا که نباید شایسته آن باشند.
کد مطلب: ۶۲۸۷
مرجع : بخش رسانه ای سفارت ج.ا.ایران در روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما