شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ,23 September 2017
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
سالاد ساردین
«آشپزخانه روسی» این سه شنبه یک سالاد دریایی مفید و بدون سس را برای شما آماده کرده است که در ادامه می خوانید.
 
پاشتت
«آشپزخانه روسی» این هفته به سراغ غذایی با طعمی دوست داشتنی بنام "پاشتت" رفته است که در ادامه می خوانید.
 
ماننایا کاشا
غذای این سه‌شنبه «آشپزخانه روسی» مثل اکثر اوقات یک غذای ساده و در عین حال مفید است که بسیاری از روس‌ها در وعده صبحانه آن را میل می‌کنند.
 
اوخا
آشپزخانه روسي اين هفته شما علاقه مندان به ذائقه روسي را با يك سوپ دريايي آشنا مي كند كه در ادامه مي خوانيد
 
تخم مرغ با زرده طعم دار
«آشپزخانه روسی» دیدبان روسیه این هفته یک غذای مقوی و بسیار آسان را به شما آموزش می دهد که در روسیه و بسیاری از کشور های استقلال یافته از شوروی رواج دارد.
 
نان شیرینی سوشکی
آشپزخانه روسی این هفته طرز تهیه یک شیرینی محبوب در کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین و لهستان را برای علاقه مندان آماده کرده است که در ادامه می خوانید.
 
نان پنیری با سیب زمینی
دوباره سه شنبه ای دیگر آمد و فرصت به آشپزخانه روسی رسید؛ این هفته دستور طبخ پیش غذایی ساده که در امتحان آن در غروب های تابستان خالی از لطف نیست را خواهم گفت: نان پنیری با سیب زمینی.
 
سالیانکا
تابستان و گرمی هوا باعث می شود تا کمتر حوصله آشپزی و ایستادن کنار شعله آتش در آشپزخانه را داشته باشیم و ترجیح می دهیم غذای راحت، کم دردسر و در عین حال خوشمزه و سالمی برای اهل خانه تهیه کنیم. از همین رو دیدبان روسیه این هفته طرز طبخ یک سوپ خوشمزه را برای مخاطبان آشپزخانه روسی خود آماده کرده است؛ نوش ...
 
اسکابلیانکای
در آشپزی روسی اسکابلیانکا به غذایی گفته می شود که از ترکیب تکه هایی از انواع گوشت و یا انواع محصولات دریایی به همراه سیب زمینی، هویج یا قارچ تهیه می شود و حاوی سس مخصوص به خود است.
 
سوپ بورش سبز
آشپزخانه دیدبان روسیه این هفته به سراغ یک غذای تابستانه روسی با عطر دلپذیر و طعمی دلچسب رفته است: سوپ بُرش سبز.
 
"شی"؛ پیش‌غذای محبوب اجداد روس‌ها
آشپزخانه روسی دیدبان روسیه این سه‌شنبه به معرفی و طرز تهیه "شی" پرداخته است. گفته می‌شود این پیش‌غذای محبوب اجداد روس‌ها از کلمه‌ای در زبان کهن روسی به معنی غذای آب‌دار غلیظ گرفته شده است.
 
سالاد فیالکا یا گل بنفشه
"فیالکا" نام سالادی است که در زبان فارسی به معنی گل بنفشه می باشد. آشپزخانه دیدبانه روسیه این هفته طرز تهیه این سالاد روسی را نوشته است.
 
کوکوی سیب زمینی مسکویی
تصور کنید که یک روز برای نهار یا شام در خانه کوکوی سیب زمینی تهیه کرده اید و همزمان با شما در بسیاری از خانه های مسکو یا دیگر شهر های روسیه، سر میز غذا دقیقا همین کوکوی سیب زمینی گذاشته شده است با این تفاوات که آنها آن را کارتوفیلنیک پا موسکوسکی" می نامند.
 
خالادیتس یا ژله گوشت
این خوراک روسی در نواحی جنوب و جنوب شرق روسیه تحت عنوان ”خالادیِتس” و در شمال و شمال غرب این کشور به نام "استودن معروف است. سرگذشت طبخ این غذا به قرن 16 میلادی باز می گردد و در نوشته های کهن و ادبیات کلاسیک روسی نام این غذا آمده است و حتی از آن به عنوان "خوراک تزاری" نام برده شده است.
 
دسر شارلوت روسی
گفته می شود که در دوران رهبری استالین در اتحادیه جماهیر شوروی، در جهت مبارزه با "پیروی ننگین از ارزش های غربی"، نام نوعی کیک سیب شارلوت به "کیک زن سیبی" تغییر یافته است. با این حال، در کتاب "مواد غذایی خوشمزه و سالم" چاپ سال 1952 میلادی، دستور تهیه آن با نام اصلی شارلوت آمده است.
 
سالاد تزئین درخت کریسمس
آشپزباشی دیدبان روسیه تصمیم گرفته تا این هفته که نزدیک جشن شب یلدای ایرانی و بعد از آن هم سال نو میلادی است، یک سالاد مدرن اما ویژه سال نو (به زبان روسی: نوُوی گُد) که با تذئین درخت کاج خیلی جور در می‌آید را به شما آموزش بدهد.
 
پلمنی
نام پلمنی در واقع به شکل این لقمه گوشتی مربوط می‌شود، به این معنی که وقتی خمیر را با گوشت پر می‌کنند و به آن فرم می‌بندند، تقریبا شکل حلزون یا گوش ماهی را به خود می‌دهد که این اسم در واقع خلاصه یک ترکیب است که ترجمه آن می‌شود: «گوش خمیری».
 
نان شیرینی سیرنیکی
اگر به روسیه سفر کنید و در آنجا در یک هتل خوب اقامت داشته باشید و یا اینکه مهمان یک خانواده روسی بشوید، حتما در مدت اقامت خودتان نان شیرینی "سیرنیکی" که با پنیر خانگی تهیه می‌شود را سر میز صبحانه یا عصرانه میل خواهید کرد. این هفته آشپزباشی دیدبان روسیه دستور نسبتا ساده تهیه سیرنیکی که نان شیرینی مشترک ...
 
سالاد روسی یا وینی گِرِد
این هفته آشپزخانه روسی دیدبان روسیه برای شما دستور تهیه یک غذای اصیل روسی را آماده کرده است. این غذا یک سالاد خوشمزه و خوش‌رنگ پاییزی است که در دنیا به عنوان "سالاد روسی" و در وطن خودش یعنی روسیه با نام فرانسوی "وینی گِرِد" شناخته می‌شود. اما قبل از آشنایی با روش تهیه آن، دانستن ماجرای این سالاد و اسم ...
 
گلوبسی یا دلمه روسی
خیلی از ما ایرانیان علاقه خاصی به دلمه، به ویژه دلمه برگ انگور داریم. اما همسایگان شمالی ما یعنی روس‍‌ها چون در غذاهای خودشان خیلی اوقات از کلم برگ استفاده می کنند، بنابراین دلمه را با کلم برگ که به نام "گلوبسی" معروف است، خیلی دوست دارند. سابقه این غذا در روسیه به قرن 18 و 19 میلادی بر می‌گردد و تحت ...
 
۱۲