پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ,25 May 2017
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
انتقاد لاوروف از نشست سران کشورای عربی و اسلامی با آمریکا
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که ترکیه به نمایندگی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در مذاکرات آستانه درخصوص سوریه شرکت می‌کند.
 
نرخ ارز روبل امروز 4 خرداد
دیدبان روسیه: صبح امروز پنجشنبه بیست و پنجم می، هر یک دلار آمریکا برابر با 56.02 روبل در صرافی های روسیه می باشد. به گزارش دیدبان روسیه هر یک یورو نیز معادل 62.98 روبل روسیه است. پایان نوشتار/
 
روسیه بیش از ۴۰۰۰ فروند بالگرد می ۸ و می ۱۷ فروخته است
بالگردهای روسی همچنان با استقبال خریداران خارجی روبرو است.
 
روسیه با وقاحت در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کرد
رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) گفت، هرگز درخواستی یا دستوری از سوی رئیس‌جمهوری کشورش برای پایان دادن به هر نوع بررسی در حال انجامی دریافت نکرده است.
 
درخواست دوترته از پوتین برای دریافت سلاح‌های مدرن
رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین در جریان سفرش به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین تاکید کرد، فیلیپین خواهان سلاح‌های مدرن روسی برای مقابله با تروریست‌های وابسته به داعش است.
 
فلن درباره روابط با روسیه، پنتاگون را گمراه کرده بود
براساس نامه منتشر شده توسط یکی از نمایندگان دموکرات کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا مایکل فلن، مشاور برکنار شده امنیت ملی رییس جمهور آمریکا هنگامی که برای دریافت عدم سوءپیشینه امنیتی فوق محرمانه‌اش درخواست داده بود، بازرسان و محققان پنتاگون را درخصوص درآمدش از کمپانی‌های واقع در روسیه و ارتباطاتش ...
 
اراده جدی ایران و روسیه برای اجرای توافقات جامع امنیتی
دبیر شورای عالی امنیت ملی که به روسیه سفر کرده است، عصر سه‌شنبه در اولین برنامه کاری خود با نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار و گفتگو کرد.
 
ليست شعب منتخب بانك ملي جهت فروش ارز و صدور حواله ميان ايران و روسيه
دیدبان روسیه: حساب کارگزاری به ارزهای  یورو و لیر ترک مابین مبربیزنس بانک و اکتيوبانک استانبول مفتوح گردیده و دریافت و انتقال ارزهای مذکور مابین ایران و  روسیه و ترکیه در این بانک  امکان پذیر شده است و عملیاتی  می گردد. دانشجويان و بازرگانان در صورت نیاز جهت تسهیل  ...
 
نرخ ارز روبل امروز 3 خرداد
دیدبان روسیه: صبح امروز چهارشنبه بیست و چهارم می، هر یک دلار آمریکا برابر با 56.46 روبل در صرافی های روسیه می باشد. به گزارش دیدبان روسیه هر یک یورو نیز معادل 63.19 روبل روسیه است. پایان نوشتار/
 
لهستان ناتو را به مذاکره با روسیه فرا خواند
وزیر دفاع لهستان به یکی از روزنامه‌های آلمان گفت که سازمان ناتو باید راه ارتباطی با روسیه و مذاکره با مسکو را باز نگه دارد.
 
لاوروف: حضور ایران در فرایند حل بحران سوریه ضروری است
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد:‌حل بحران سوریه نیازمند مشارکت ایران در این فرایند است.
 
نگرانی از کاهش جمعیت در روسیه
نمایندگان پارلمان روسیه از ادامه روند کاهش جمعیت در این کشور ابراز نگرانی کردند.
 
تجارت دوجانبه ترکیه و روسیه که در سال ۲۰۱۵ با سرنگون شدن هواپیمای روسی توسط ترکیه به اغما رفته بود، با توافق تازه دو کشور احیاء می‌شود.
 
اوکراین دسترسی به شبکه های اجتماعی روسیه را مسدود کرد
اوکراین دسترسی به تمامی شبکه های اجتماعی و اینترنتی روسیه را مسدود کرد.
 
رایزنی روسیه و آمریکا درخصوص کره شمالی
وزارت امور خارجه روسیه از ادامه تماس‌های خود با طرف‌های آمریکایی درباره کره شمالی خبر داد.
 
خودداری فلن از همکاری با کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا
رسانه های آمریکا گزارش می دهند که مشاور امنیت ملی برکنار شده قصد ندارد با کمیته اطلاعاتی مجلس سنا درباره اتهام تماس‌هایش با مقامات روس همکاری کند.
 
ماکرون و پوتین با یکدیگر دیدار می‌کنند
دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرده است، رییس‌جمهور جدید این کشور طی روزهای آتی در پاریس میزبان همتای روسی خود خواهد بود.
 
سفر ۴ روزه دوترته به روسیه
رئیس‌جمهور فیلیپین برای سفری چهار روزه راهی روسیه شد.
 
امضای قرارداد نظامی میان روسیه و قرقیزستان
روسیه با قرقیزستان معاهده همکاری‌های نظامی و فنی امضا می‌کند.
 
نرخ ارز روبل امروز 2 خرداد
دیدبان روسیه: صبح امروز سه شنبه بیست و سوم می، هر یک دلار آمریکا برابر با 56.65 روبل در صرافی های روسیه می باشد. به گزارش دیدبان روسیه هر یک یورو نیز معادل 63.62 روبل روسیه است. پایان نوشتار/