يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ,26 February 2017
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
پوتین: روسیه نمی خواهد در امور داخلی سوریه مداخله کنند
رئیس‌جمهور روسیه در جمع نظامیان ناوگان شمالی این کشور گفت، او شخصا پیشنهاد اعزام ناوهواپیما بر روسیه موسوم به دریادار "کوزنتسوف" به سوریه را مطرح کرده در عین حال تاکید کرد که روسیه نمی خواهد در امور داخلی سوریه مداخله کنند.
 
روسیه: پیش‌نویس قطعنامه تحریم مقامات سوری را وتو می‌کنیم
یکی از دیپلمات های ارشد روسیه در سازمان ملل گفت، مسکو آماده است تا پیش‌نویس قطعنامه‌ تحریم علیه سوریه را که به بهانه استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان در دستور کار قرار گرفته، وتو کند.
 
نیروهای جنگ اطلاعاتی روسیه تقویت می شوند
بر اساس اعلام وزیر دفاع روسیه، این کشور به میزان زیادی قابلیت خود را در حوزه جنگ اطلاعاتی تقویت کرده و برنامه‌های گسترده‌ای را در این حوزه به اجرا در آورده است.
 
نتانیاهو به دیدار پوتین می‌رود
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد نخست وزیر این رژیم در نظر دارد ظرف دو هفته آینده با رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت‌وگو کند.
 
پروشنکو: تهدید تهاجم به خاک اوکراین وجود دارد
رئیس‌جمهوری اوکراین با استناد به این ادعا که روسیه نیروهای خود را نزدیک مرز اوکراین مستقر کرده است، درباره تهدید تهاجم به خاک اوکراین هشدار داد.
 
جانشین چورکین در سازمان ملل منصوب شد
پنج روز پس از درگذشت ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد، پتر ایلیچف معاون وی به عنوان نماینده جدید منصوب شد.
 
لاوروف: منتظر پیشنهادات واشنگتن در خصوص همکاری در سوریه هستیم
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که هرگونه طرح پیشنهادی درباره منطقه امن، باید ابتدا به مقامات سوریه ارائه شود.
 
افزایش نگرانی‌ها درباره آزمایش هسته‌ای مخفیانه روسیه در منطقه قطب
پس از آنکه ارتش آمریکا هواپیمای مخصوص شناسایی تشعشعات هسته‌ای خود را در پایگاه هوایی انگلیس مستقر کرد، رسانه‌های انگلیسی اعلام کردند، نگرانی‌ها درباره انجام آزمایش هسته‌ای مخفیانه روسیه در منطقه قطب شمال افزایش یافته است.
 
درباره زمانبندی دیدار پوتین و ترامپ با آمریکایی‌ها مذاکره نکرده‌ایم
دستیار رئیس‌جمهوری روسیه در کاخ کرملین تأکید کرد، مسکو تا کنون موضوع زمانبندی دیدار احتمالی رؤسای جمهور روسیه و آمریکا را اصلا با واشنگتن مطرح نکرده است.
 
لاوروف امریکا را به شنود متهم کرد
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، نهادهای اطلاعاتی آمریکا تماس‌های سفیر روسیه در واشنگتن را به طور مرتب شنود و ضبط می‌کنند و این مسئله را نیز علنا در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند.
 
مقام روس: ایران و حزب‌الله بعد از پایان جنگ، سوریه را ترک می‌کنند
معاون وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با جروزالم پست تاکید کرد ایران و حزب‌الله فقط تا پایان جنگ سوریه در این کشور هستند و بعد از حل بحران، این کشور را ترک می‌کنند.
 
عملیات روسیه در سوریه زنجیره انقلاب‌های رنگی را قطع کرد
وزیر دفاع روسیه تأکید کرد که به واسطه عملیات روسیه در سوریه زنجیره انقلاب‌های رنگی در خاورمیانه و آفریقا قطع شد.
 
خشم‌ مسکو از اقدام اوکراین درباره «چورکین»
مقامات عالیرتبه مسکو از تصمیم اوکراین برای ممانعت از صدور بیانیه شورای امنیت سازمان ملل درباره سفیر مسکو در سازمان ملل که شب گذشته درگذشت، به خشم آمدند.
 
روسیه: تروریست‌های سوریه برای «جنگ مین» آماده می‌شوند
یکی از مقامات وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست‌های سوریه هم‌اکنون در حال تولید گسترده بمب‌های دست ساز هستند و برای یک جنگ با مین آماده می‌شوند.
 
امارات از روسیه موشک‌های ضدزره می‌خرد
امارات عربی متحده در چند روز گذشته قراردادهایی به ارزش 1.9 میلیارد دلار با روسیه و سوئد منعقد کرده است.
 
پنس: در کنار اتحادیه اروپا علیه روسیه می‌ایستیم
معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در بروکسل بار دیگر بر تعهدات ایالات متحده در قبال اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت، آمریکا در کنار این اتحادیه در مقابل تلاش‌های توسعه طلبانه روسیه می‌ایستد.
 
سفر قریب الوقوع روحانی به مسکو
معاون اول رئیس جمهور از سفر قریب الوقوع روحانی به مسکو خبر داد.
 
نماینده پوتین نامه او را به نخست‌وزیر عراق تقدیم کرد
«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه و فرستاده ویژه «ولادیمر پوتین» در دیدار با «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، پیام رئیس‌جمهور روسیه را به وی تقدیم کرد.
 
لاوروف:‌ تاخیر بیشتر در سازش سیاسی سوریه به نفع هیچ کس نیست
وزیر خارجه روسیه گفت، هیچ کس از تاخیرها در سازش سیاسی سوریه نفع نمی‌برد و مسکو امیدوار است که دولت جدید آمریکا بیش از گذشته در مقابله با تروریسم حضور داشته باشد.
 
اظهار بی‌اطلاعی کرملین از طرح آمریکا درباره کریمه
کرملین اعلام کرد اطلاعی از گزارش اخیر رسانه‌ها درباره طرح ترامپ برای برداشتن تحریم‌ها علیه روسیه و عادی سازی روابط با مسکو ندارد.