يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ,24 September 2017
روسیه و آمریکا
 
چالش گری آمریکا با روسیه
تا زمانی که کریمه وجود دارد روسیه از لحاظ اقتصادی بیشتر تضعیف خواهد شد و قدرت نظامی گرفتن در یک مرحله کوتاه و در یک دهه ممکن است برای هویت روسی ایجاد جاه‌طلبی و اعتماد به نفس ایجاد کند و به آنها قدرت بدهد، اما بعدها که با بحران‌های اقتصادی، بیکاری و کاهش ارزش پول ملی مواجه شدند آرام‌آرام به فکر این ...
 
تجمیع تحریم
طرح جامع تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی که هفته گذشته در قالب طرح واحد در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، در سنای این کشور هم بررسی و تصویب شد البته باید در نظر داشت تصویب قانون جدید مربوط به تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با توجه به سوابق این‌ مجلس در دشمنی ...
 
روند فزاینده رویارویی آمریکا و روسیه
در ادامه روند تقابل و افزایش تنش‌ها بین روسیه و آمریکا، کنگره آمریکا، اقدام خصمانه آشکاری علیه مسکو انجام داد که انتظار می‌رود با واکنش جدی روسیه مواجه شود. در این خصوص مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه 3 مرداد طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی را با 419 رای موافق و 3 رای مخالف تصویب کرد.
 
امریکا دست از «اسکیزوفرنی سیاسی» بردارد
رئیس جمهوری روسیه معتقد است که هنوز زمان واکنش روسیه به تحریم‌های جدید آمریکا فرا نرسیده است.
 
اظهار امیدواری معاون ترامپ از تغییر رفتار روسیه
معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت که امیدوار است تحریم‌های واشنگتن علیه مسکو به تغییررفتار روسیه علیه اوکراین، ایران و کره شمالی منجر شود.
 
آمریکا درصدد تحمیل هزینه توازن قوای جهانی بر روسیه است
روسای جمهوری روسیه و آمریکا دو رئیس جمهور از دو دنیای متفاوت هستند و از این منظر تفاوت‌ها و تضادهای گوناگونی در ورطه تئوری و عملی میان روسیه و آمریکا وجود دارد.
 
تحریمهای آمریکا علیه روسیه مانع همکاری دو جانبه است
معاون کمیته بین الملل دومای روسیه اظهار داشت که مسکو آماده همکاری با واشنگتن است اما تحریم ها از سوی آمریکا مانع می شوند.
 
ریابکوف: روسیه و آمریکا باید همه چیز را از نو آغاز کنند
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت،‌ مسکو از واشنگتن می‌خواهد تا از سیاست کنونی‌اش دست برداشته و دور باطل تلافی‌جویی را از میان بردارد.
 
مسکو تحریم‌های جدید آمریکا را بی‌فایده خواند
دفتر خبری سفارت روسیه در آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: تحریم‌های جدید از سوی واشنگتن علیه مسکو مایه تعجب است و هیچ فایده‌ای ندارد.
 
مسکو: اظهارات تیلرسون تعجب برانگیز است
سفارت روسیه در آمریکا در واکنش به ابراز امیدواری واشنگتن به بهبود روابط با مسکو علیرغم جدیدترین تحریم‌ها علیه روسیه، گفت: آمریکا درک نکرده که هرگز فشار علیه روسیه کارساز نیست و روابط دوجانبه در سایه تحریم‌ها بهبود نمی‌یابد.
 
امیدوارم پیام ما به روسیه، ایران و کره شمالی درک شده باشد!
وزیر خارجه آمریکا گفت ما با دوستان و همپیمانانمان همکاری نزدیک خواهیم داشت تا این اطمینان را حاصل کنیم که پیام ما به روسیه، ایران و کره شمالی به درستی درک شده است.
 
سفر معاون ترامپ به کشورهای همسایه روسیه
معاون رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به سه کشور همسایه روسیه سفر می‌کند تا حمایت از این کشورها و ناتو را اعلام کرده و به روسیه علیه هرگونه حمله احتمالی هشدار دهد.
 
مشاور ارشد پوتین: باید از جنگ سایبری اجتناب کرد
یک مقام روسیه اعلام کرد این کشور می‌خواهد از جنگ در فضای سایبری جلوگیری کرده و قوانینی بین‌المللی ایجاد شود که بتواند از هر گونه رقابت خصمانه در عرصه دیجیتال جلوگیری کند.
 
پوتین: علیه تحریم‌های غیرقانونی آمریکا دست به اقدام تلافی جویانه می‌زنیم
رئیس جمهوری روسیه گفت که اگر واشنگتن به آنچه که تحریم‌های جدید و غیرقانونی علیه مسکو است، ادامه دهد، روسیه نیز دست به اقدامی تلافی جویانه می‌زند.
 
تمایل ترامپ به امضای لایحه جدید تحریم‌های روسیه
کاخ سفید اعلام کرد، رئیس جمهوری آمریکا لایحه تحریم‌های جدید علیه روسیه، کره شمالی و ایران را امضا می‌کند تا به مرحله اجرا برسد.
 
واکنش مسکو به تحریم‌های جدید آمریکا
مسکو تحریم‌های جدید آمریکا را بر خلاف اصول قوانین بین‌الملل دانسته و اعلام کرد تعداد دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه به ۴۵۵ تن کاهش می‌یابد.
 
روابطمان با آمریکا بدتر از دوران جنگ سرد است
سفیر جدید روسیه در سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به اینکه جهان با تهدیدها و چالش‌های بی سابقه‌ای روبرو شده، اعلام کرد، ‌مبارزه با تروریسم یکی از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود.
 
لاوروف: امیدوارم طرف آمریکایی به بلوغ برسد
وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی کشورش برای عادی سازی روابط با آمریکا و همکاری با این کشور برای حل مسائل جهانی خبر داده است.
 
مسکو "پاسخی دردناک" به تحریم‌های جدید آمریکا می‌دهد
روسیه هشدار داد در صورت امضای تحریم‌های جدید آمریکا توسط دونالد ترامپ، دست به اقدام متقابل می‌زند.
 
ترامپ از تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی حمایت می‌کند
سخنگوی کاخ سفید در واکنش به تصویب طرح تحریمهای آمریکا علیه روسیه، ایران و کره شمالی گفت: رئیس‌جمهور از ادامه تحریم‌ها علیه این سه کشور حمایت می کند ودر حال بررسی این طرح است.