شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ,19 August 2017
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
رهگیری هواپیماهای متجاوز خارجی در نزدیکی مرزهای روسیه
جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه در یک هفته اخیر هشت بار هواپیماهای شناسایی خارجی را در نزدیکی مرزهای این کشور رهگیری کردند.
 
روسیه:سیاست‌مان در سوریه مشابه ایران است
سفیر روسیه در تهران با تاکید بر پایبندی ایران به برجام خاطرنشان کرد که در این شرایط اظهار نگرانی آمریکا بی‌دلیل بوده و این امر را در مذاکراتی که مسکو با واشنگتن خواهد داشت، گوشزد خواهد کرد.
 
نقش بازگو کردن متن در فراگیری زبان های خارجی
دکتر "مریم شفقی" استادیار زبان روسی دانشگاه علامه طباطبائی طی یادداشتی برای دیدبان روسیه به نقش بازگو کردن متن در فراگیری زبان های خارجی پرداخته و معتقد است که شیوه های بازگویی متن را می توان با توجه به دو مولفه اصلی طبقه بندی کرد: نخست تفاوت دانش و سطح زبانی زبان آموز در بازگو کردن متن و دیگر تفاوت ...
 
روسیه: موضع مسکو برابر برجام تغییر نکرده است
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که موضع مسکو برابر برجام تغییری نکرده است و از این توافق بین المللی حمایت می کنیم و از طرف های دیگر موضوع برنامه هسته ای ایران دعوت می شود، چنین رویکردی داشته باشند.
 
شلیک موشک کروز زیردریایی توسط روسیه
زیردریایی هسته‌ای چند منظوره روسیه موسوم به "سورودوینسک" یک موشک کروز "کالیبر" به یک هدف زیرسطحی شلیک کرد.
 
احتمال سفر وزیر خارجه ژاپن به روسیه
وزیر خارجه جدید ژاپن در نظر دارد در ماه نوامبر برای گفت‌وگو با مقامات روس درباره مسائل دوجانبه از جمله جزایر مناقشه‌برانگیز کوریل به روسیه سفر کنند.
 
۸ زخمی در حمله شخصی با چاقو در شرق روسیه
شبکه روسیا الیوم در خبر فوری از حمله یک مهاجم با چاقو به مردم در شرق روسیه خبر داد.
 
انتصاب نماینده ویژه در اوکراین برای بازپس گیری کریمه
رئیس جمهور اوکراین نماینده‌ای دایم را در امور منطقه کریمه منصوب کرد.
 
بمب جدید خوشه‌ای هوشمند روسیه
روسیه جدیدترین بمب خوشه‌ای خود را در نمایشگاه «آرمیا ۲۰۱۷» به نمایش گذاشت.
 
رسانه‌های آمریکایی  "عقده‌ای" رفتار می‌کنند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: مطرح کردن اتهامات بی‌پایه و اساس مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای رسانه‌های این کشور به یک وسواس و عقده تبدیل شده است.
 
روسیه در افشای ایمیل‌های حزب دموکرات آمریکا نقش نداشت
جولیان آسانژ در دیدار با یک مقام کنگره آمریکا گفته است: می‌تواند اثبات کند که افشای اسناد مرتبط با حزب دموکرات که حین کارزار انتخاباتی سال گذشته افشا شد از طرف دولت روسیه نبوده و متعهد شد تا اطلاعات بیشتری را در این رابطه در آینده نزدیک فاش کند.
 
نرخ ارز روبل امروز 28 مرداد
دیدبان روسیه: صبح امروز شنبه نوزدهم اوت، هر یک دلار آمریکا برابر با 58.76 روبل در صرافی های روسیه می باشد. به گزارش دیدبان روسیه هر یک یورو نیز معادل 69.15 روبل روسیه است. پایان نوشتار/
 
بیشتر کشورهای جهان به پوتین بیش از ترامپ اعتماد دارند
نتایج نظرسنجی جدید پیو نشان می‌دهد، متحدان آمریکا از جمله آلمان، فرانسه، ژاپن و حتی کره‌ جنوبی درمیان کشورهایی هستند که در مدیریت امور خارجی به پوتین بیش از دونالد ترامپ اعتماد دارند.
 
رئیس ستاد ارتش روسیه به ترکیه می‌رود
منابع دیپلماتیک روسیه از برگزاری مذاکرات میان مسکو، تهران و آنکارا برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها در خصوص توافق در مورد اعلام منطقه "کاهش تنش" در استان ادلب، واقع در شمال سوریه طی هفته‌های آتی خبر دادند.
 
روسیه اوکراین را متهم کرد
معاون نخست وزیر روسیه اوکراین را متهم کرد که در فروش موتورهای موشک بالستیک به کره شمالی دست داشته است.
 
آدمی که کار زیادی بلد نبود
او چيز زيادي بلد نبود، اما در عوض بلد بود ستاره ها را روشن كند؛ در روشن كردن ستاره ها خيلي تبحر داشت و اين مسئله به او آرامش مي داد. اما دختر به او گفت که تو چه كاري بلدي؟
 
بلديه‌اي از جنس روسي
«در حوالی میدان سرخ» این هفته گویا گذرش به خیابان "تورسکایا" افتاده و آورده است: "اگر از يك روس بپرسيد كه وظيفه شهرداري چيست، حتما انتظاراتي فراتر از من و شما دارد و نكات مهم‌تري را خواهد گفت و متوجه مي‌شويد كه شهرداري وظيفه‌اش نه تنها آباداني شهر كه آباداني جسم و روح شهروندان نيز مي‌باشد."
 
روسیه در عرصه سیاسی همواره کنار لیبی ایستاده است
خلیفه حفتر اعلام کرد که مواضع روسیه و لیبی شبیه به یکدیگر است.
 
ترامپ، اوباما را مقصر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا دانست
رئیس‌جمهور آمریکا با مقصر دانستن رئیس‌جمهور پیشین این کشور در پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اوباما این تهدید را در سال ۲۰۱۴ می‌دانست اما هیچ کاری انجام نداد زیرا وی نمی‌خواست روسیه را عصبانی کند.
 
سازمان امنیت روسیه (اف اس ب) می‌گوید موفق شده یک جاسوس اوکراینی که قصد خرابکاری در جزیره کریمه را داشت، بازداشت کند.