شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ,25 February 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
نیمی از مردم روسیه خواستار برداشتن منع حجاب در مدارس هستند
مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه به دنبال اظهارات اخیر وزیر آموزش و علوم که گفته بود شاگردان مدارس روسیه نباید به واسطه نمادهای دینی از هم مجزا شوند، موضوع تحمل پذیری نسبت به نمادهای ظاهری پیروان ادیان مختلف در موسسات آموزشی روسیه را مورد بررسی قرار داده است.
 
اهمیت فدرالیسم در بحث حجاب
نایب رئیس اداره مذهبی مسلمان روسیه در واکنش به صحبت‌های وزیر آموزش و علوم که گفته است طبق مصوبه دادگاه قانون اساسی حجاب در مدرسه جایی ندارد، تصریح کرد که 15 درصد کل جمعیت روسیه را مسلمانان تشکیل می دهند؛ از این‌رو عدم احتساب رأی آنها فاجعه ای برای دولت خواهد بود.
 
رأی مخالف مجلس دومای روسیه به ایجاد محدودیت در فضای اینترنت
رئیس کمیته سیاست اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات مجلس دومای روسیه تاکید کرد که روسیه همچون چین سیاست‌های کنترل فضای مجازی را دنبال نمی‌کند.
 
ماموریت انسان‌دوستانه روسیه؛ آموزش به زبان روسی
مدیر پروژه‌های آموزشی سازمان حمایت‌های انسان دوستانه در گفتگو با روسکی میر به تبیین اهداف و برنامه های این سازمان پرداخته و همچنین وضعیت پروژه مدرسه روسی-فلسطینی در بیت لحم را تشریح کرده است که در ادامه می خوانید.
 
استفاده از شبکه های اجتماعی در روسیه
مرکز مطالعات افکار عمومی لواداسنتر در تحقیقات اخیر خود به بررسی اینکه کدام برنامه از شبکه‌های اجتماعی بیشتر مورد اقبال روس‌ها می باشد، پرداخته است که در ادامه می خوانید.
 
کرملین تمایلی به بحث درباره حجاب در مدارس ندارد
به دنبال مخالفت رمضان قدیروف با سخنان وزیر آموزش و علوم که با پوشش حجاب در مدارس مخالفت کرده بود؛ سخنگوی کرملین اعلام کرد که ما قصد نداریم یکی از طرفین بحث در این رابطه باشیم.
 
قابل اعتمادترین منابع کسب اخبار در میان مردمان روسیه
مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه در تحقیقات اخیر خود به بررسی قابل اعتمادترین منابع کسب اخبار در میان مردمان روسیه پرداخته است و از این رو میزان اقبال و ادبار افکار عمومی نسبت به تلویزیون اینترنتی، تلویزیون، رسانه های گروهی و مطبوعات چاپی و الکترونیکی را مورد بررسی قرار داده است.
 
دشمنان روس ها چه کسانی هستند؟
مرکز مطالعات افکار عمومی لواداسنتر طی نظرسنجی اخیر خود به این موضوع پرداخته است که آیا واقعا دشمنان بی‌شماری در داخل و خارج روسیه این کشور را تهدید می‌کنند و یا طرح این موضوعات صرفا جهت گوش به فرمان ساختن مردم توسط حکومت است؟
 
اگر دردی توی دلت هست، منتظر کمک نشین؛ دلت رو بشکاف
حالا اگه تو احساس می کنی دردی تو دلت هست که داره می کشدت، منتظر کمک نشین، خودت دلت رو بشکاف و اون رو در بیار و بنداز دور!
 
گزارش کامل نشست 515 سالگی روابط تاریخی ایران و روسیه
همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه موضوعی است که ظرف چند سال اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. نکته‌ای که برخی روی آن تکیه می‌کنند تاریخ پر‌فراز و نشیب این روابط است. امروز همایشی با عنوان «پانصد و پانزدهمین سال روابط تاریخی ایران و روسیه» با حضور چهره‌های آکادمیک و علمی‌ دو کشور در دفتر مطالعات سیاسی ...
 
احیای بازار کتاب به پشتوانه افزایش قیمت
اگرچه قیمت کتاب بین شش تا هفت درصد در روسیه افزایش داشته است، اما سیاستگذاری‌ها در این بخش سبب شده است تا در نیمه اول سال 2016 تیراژ کتاب تا 6 درصد افزایش یابد و انتظار می‌رود در سال 2017 نیز همین آهنگ حفظ شود و تعداد نشر بین دو تا سه درصد بالاتر برود.
 
رشد گردشگری داخلی در روسیه
رئیس آژانس فدرال گردشگری از رشد 9 درصدی حجم گردشگری داخلی در روسیه خبر داد و مشکل اصلی برای توسعه گردشگری قفقاز شمالی را تکمیل زیرساخت های لازم دانست.
 
ترامپ و ابعاد موازنه قدرت با روسیه
دکتر مسعود گودرزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که راهبردهای خارجی آمریکا با روسیه صرف گفتارهایی که در صحبت‌های مسئولان دو کشور در دوره انتخابات دیده شده نمی‌تواند محقق شود، تاکید کرد که آمریکا ملزم است با متحدان اصلی خود در اروپا رایزنی ‌کند بنابر این درخصوص نزدیکی با روسیه ...
 
جمع بندی رویدادهای فرهنگی سال 2016 در روسیه
اگرچه در سال 2016 تعداد فیلم¬های خوب و در سطح انتظار بیشتر از ده فیلم نبوده است، اما در این مدت که در روسیه سال سینما نام داشت، تئاتر بیش از هر زمان دیگری به دغدغه مسئولین فرهنگ و حتی مقامات بلندپایه کشور تبدیل شد.
 
عدم استفاده از دو واژه «ترور» و «اسلام» در کنار یکدیگر
رئیس جمهور روسیه که پیشتر برای حکومت اسلامی عراق و شام از واژه «ایگیل» استفاده می‌کرد، معتقد است که نباید دو واژه «ترور» و «اسلام» در کنار هم استفاده شوند.
 
از دست رفتن اعتماد روس ها به مطالب رسانه های گروهی
روزنامه کامرسانت در مطلبی به نقل از بنیاد تحقیقات رسانه ای و توسعه استانداردهای روزنامه نگاری آورده است که با کاهش بودجه فدرال و پخش برنامه ها از کانال های کابلی و ماهواره ای، مخاطبین تلویزیون تغییر کرده اند.
 
آینده از آن جوانان است
اعضای کمیسیون اتاق اجتماعی روسیه به منظور آن که سیاست‌گذاری در امور جوانان موفق و موثر اعمال شود، پیش‌نویسی در مورد وضعیت جوانان در روسیه تهیه کردند.
 
روسیه با مشکل کمبود روحانیت معتبر و دینی روبرو است
عضو شورای هماهنگی مقابله با تروریسم و مفتی مسکو در میزگرد «بیگانه هراسی و افراطی گرایی: مشکلات و راه های پیشگیری» تاکید کرد که مشکل اینجاست که سازمان های دینی بین خود مشغول رقابت هستند و به یکدیگر نسبت های ناروا داده و اعتبار خودشان را در چشم جوانان زیر سوال می برند.
 
چگونه مردم از زندگی خود ناراضی ولی از پوتین راضی هستند؟
روزنامه ودمستی با اشاره به محبوبیت 84 درصدی پوتین در ماه دسامبر این پرسش را مطرح می‌کند که چطور مي‌شود که مردم از زندگی خود ناراضی ولی از رئیس‌جمهور راضی هستند؟
 
آیا می توان هنر را سانسور کرد؟
مرکز مطالعه افکار عمومی در نظرسنجی اخیر خود به بررسی افکار عمومی در خصوص ممنوعیت نمایشنامه‌ها، فیلم ها، نمایشگاه و حتی کتاب ها پرداخته است.