يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ,25 June 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
از آموزش زبان های خارجی تا استفاده از زبان به عنوان ابزاری برای پژوهش در علوم انسانی
دکتر "مریم شفقی" عضو هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه علامه طباطبائی طی یادداشتی برای دیدبان روسیه به بررسی نوآوری در آموزش زبان های خارجی در فدراسیون روسیه پرداخته است که در ادامه می خوانید.
 
بیست منطقه مسلمان نشین در روسیه
اسلام تودی در گزارشی بیست منطقه اسلام نشین روسیه را بر اساس تعداد مسلمانان مشخص کرده است. این گزارش نشان می دهد که تقریبا نیمی از مسلمانان روسیه در سه منطقه‌ی جمهوری داغستان، تاتارستان و باشقیرستان سکونت دارند.
 
افتتاح "خیابان حاکمان دولتی" در مسکو
وزرای فرهنگ و علوم روسیه طی مراسمی پروژه "خیابان حاکمان دولتی" را در مرکز شهر مسکو افتتاح کردند.
 
ارزش‌گذاری مسائل زندگی از نگاه جوانان روسی
مرکز مطالعه افکار عمومی سراسر روسیه در تحقیقات اخیر خود به بررسی مهمترین ارزش‌های زندگی جوانان پرداخته است. این تحقیقات نشان می‌دهد که درآمد، ثبات در زندگی و پس از آن شکوفایی توانمندی‌ها مهمترین ارزش‌های زندگی برای گروه سنی 18 تا 34 سال می‌باشد.
 
تربیت مجدد اعضا گروهک تروریستی داعش ناممکن است
دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 ضمن اشاره به تعداد روس‌هایی که به گروه داعش پیوسته‌اند، اصلاح و تغییر رویه و ایدئولوژی افراد عضو گروهک تروریستی داعش که از سوریه برمی‌گردند، تقریبا امری بعید و ناممکن است.
 
ضرورت پیشگیری از جذب جوانان به فعالیت های خرابکارانه ضدروسی
معاون کمیته امنیت و مبارزه با فساد در دومای دولتی روسیه با اشاره به جنگ اطلاعاتی که علیه روسیه راه افتاده است، تاکید کرد که باید اقدامات پیشگیرانه ای اتخاذ شود تا اجازه جذب جوانان به فعالیت های خرابکارانه ضدروسی را ندهد.
 
تاکید آژانس چاپ و نشر بر اهمیت پخش برنامه به زبان روسی در سایر کشورها
به منظور تقویت همکاری های بین‌المللی در میان نمایندگان رادیو و تلویزیون روس زبان در روسیه، کشورهای آسیای مرکزی، خاور دور و نزدیک نشستی توسط اکادمی رادیوی روسیه با حمایت آژانس چاپ و ارتباطات و مساعدت دپارتمان اطلاعات و نشر وزارت امور خارجه روسیه برگزار شد.
 
پوتین جزو سه رهبر برتر دنیا برای حل بحران پناهجویان شد
تحقیقات بین‌المللی نشان می‌دهد که ولادیمیر پوتین پس از ترامپ و هیلاری کلینتون جایگاه سوم را در موضوع حل بحران پناهجویان میان افکار عمومی به خود اختصاص داده است.
 
جوانان عرب روسیه را متحد خود می دانند
نظرسنجی سایت بازفید نشان می‌دهد که 21 درصد جوانان عرب روسیه به عنوان متحد اصلی کشورهای عربی می‌دانند و آمریکا جایگاه خود را در سال 2016 را از دست داده است.
 
رصد اجتماعی وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان در روسیه
بررسی‌های کمیسیون اتاق اجتماعی فدراسیون روسیه در امور کنترل اجتماعی نشان می‌دهد که مهندسین جوان بیش از سایرین مشکل کار دارند و پس از آن فارغ‌التحصیلان رشته های شیمی، مدیریت اقتصاد، حقوقدانان، مترجمین، برنامه‌نویسنان با این مشکل روبرو هستند.
 
ازدواج به سبک "حلال" در روسیه
خدمات بازار اسلامی در برگزاری جشن ازدواج بر مبنای شریعت اسلام یکی از موضوعات مورد توجه زوج‌های جوان مسلمان در روسیه است.
 
традиционная медицина обретает популярность в Иране
С давних пор иранцы пользовались народными средствами, чтобы вылечить какой-либо недуг: мяту принимали для успокоения, цикорий — для очищения, а майоран — для поднятия настроения.
 
Персеполь
Строительство величественного города длилось шестьдесят лет и, что особенно удивляет, в нем не был задействован ни один раб, только свободные строители, а также лучшие архитекторы и скульпторы того времени.
 
Дворцы Кашана
Второй плюс резиденции — в том, что в ней сегодня открыт отель, причем достаточно бюджетный.
 
Башня Азади
Башня Азади, название которой переводится как «Башня Свободы», возвышается на въезде в иранскую столицу по главной дороге — её ещё нередко называют «Ворота в Тегеран».
 
Тахчин с говядиной и шпинатом
Russia Viewer: Тахчин представляет собой рисовый пирог, в который добавляют йогурт и на выбор говядину, курицу, рыбу или овощи. Внешняя оболочка хрустящая, а внутри тахчин мягкий   Тахчин с сушеным барбарисом   Ингредиенты►  250грамм рагу из говядины  1пучок свежего ...
 
مسلمانانی که مایه فخر روسیه هستند
"جلوتر از زمان" و "ساعت سعد سالیژان شاریپوف" در قالب پروژه «مسلمانی که روسیه به آنها افتخار می‌کند» در خانه نهادهای اجتماعی دولت مسکو اکران شد.
 
تقویت جایگاه روسیه در رنکینگ حوزه گردشگری
روسیه نسبت به سال گذشته دو پله در رنکینگ رقابت در حوزه گردشگری بالاتر آمده است به جایگاه 134 ارتقاء پیدا کرده است؛ اگرچه از لحاظ شرایط بهداشتی در حوزه گردشگری در جایگاه پنجم در دنیا قرار دارد.
 
مصرف دخانیات در سال 2015 منجر به مرگ 280 هزار شهروند روسیه شد
تحقیقات نشان می‌دهد که روسیه جز پنج کشور پرمصرف دخانیات در دنیاست و از این رو برخی سیاستگذاری‌ها از جمله افزایش ساعات کاری برای افراد سیگاری در طرح سیاست دولتی مبارزه با مصرف تنباکو برای سال های 2017 تا 2022 در وزارت بهداشت فدراسیون روسیه مورد بحث است.
 
وطن‌پرستی در نگاه روس‌ها
مطالعات "مرکز سنجش افکار عمومی" نشان می‌دهد که حدود هشتاد درصد روس ها وطن پرست هستند.