جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ,24 March 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
انتقاد مفتی مسکو از برقراری گشت ارشاد در پایتخت
رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه و مفتی مسکو با انتقاد از طرح «استاپ حرام» گفت: "اگر ما امروز در پی این باشیم که با تشکل‌های مذهبی به موعظه رهگذران در خیابان بپردازیم، واقعا چه عواقبی در انتظار ما خواهد بود؟ در حکومتی سکولاری چگونه می‌توان این موضوع را درک نمود؟"
 
مسلمانان روسیه در سرزمین مادری خود زندگی می کنند
نماینده دومای دولتی فدراسیون روسیه با اشاره به این موضوع که یک دختر باحجاب در مدرسه، فرد پروپاگاندیست مذهبی نمی‌باشد، تاکید کرد: "حجاب مسئله ای ندارد این مردم هستند که به این مسئله دامن می زنند."
 
ایجاد گشت شریعت  با نام "استوپ حرام" در مسکو
رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه و مفتی مسکو با انتقاد از طرح «استاپ حرام» (توقف حرام)، این طرح را ابتکاری غیر قابل درک و نسنجیده دانست و تاکید کرد که در حکومتی سکولاری چگونه می‌توان این موضوع را درک نمود.
 
ورود داغستان به جمع بیست منطقه ی اول محبوب توریستی روسیه
مسکو، سن پترزبورگ و سوچی به محبوب ترین مناطق گردشگری در سال 2016 بوده‌اند و جمهوری داغستان نیز به جمع بیست منطقه ی محبوب برای گردشگران پیوسته است.
 
حداقل درآمد در مسکو باید 60 هزار روبل باشد
"ویچیسلاو بابکوف" مدیر کل مرکز سطح زندگی روسیه در گفتگو با رگنوم به تبیین و تحلیل میزان بودجه لازم برای زندگی مطلوب خانواده ها پرداخت و گفت: "اگر در خانواده یک یا دو فرزند وجود داشته باشد، والدین باید حداقل 60 هزار روبل درآمد داشته باشند."
 
10 میلیارد روبل برای بالابردن رقابت پذیری دانشگاه های برتر روسیه
پیرو سیاست‌گذاری‌های دولت برای افزایش توانایی رقابت میان دانشگاه‌های برتر روسیه با دیگر مراکز علمی-آموزشی در جهان، 3/10 میلیارد روبل بین 21 مرکز آموزش عالی روسیه به صورت یارانه پرداخت خواهد شد.
 
تاثیر بحران اقتصادی بر فروش کتاب‌های کلیسا
اگرچه فدراسیون روسیه طی سال‌های گذشته شاهد سایه بحران اقتصادی بر این کشور بود، اما مقامات کلیسای ارتدوکس روسیه معتقد هستند که این موضوع هیچ تاثیری بر فروش کتاب های کلیسایی نداشته است.
 
آمار گردشگری داخلی و خارجی روسیه در سال 2016
سایت آماری تورهای روسیه نشان می دهد که تونس، مراکش، قبرس و کوبا بالاترین رشد میزان گردشگری از گردشگران روسیه در 2016 را به خود اختصاص دادند.
 
قانون جدید کتک زدن زن توسط شوهر از نگاه جامعه‌شناسی
یک جامعه شناس روس در واکنش به لایحه اخیر اعمال ضرب و جرح در خانواده معتقد است که قانونگذاران روسیه تنها ترجیح داده اند که آیین نامه کیفری را بدون درک درست از شرایط ویرایش کنند اما برای دفاع از حقوق شاکی و کمک به غلبه بر این مشکل، در وهله اول باید زیرساخت ها یعنی مراکز بحران، مراکز مشاوره روانی و کمک ...
 
نیمی از مردم روسیه خواستار برداشتن منع حجاب در مدارس هستند
مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه به دنبال اظهارات اخیر وزیر آموزش و علوم که گفته بود شاگردان مدارس روسیه نباید به واسطه نمادهای دینی از هم مجزا شوند، موضوع تحمل پذیری نسبت به نمادهای ظاهری پیروان ادیان مختلف در موسسات آموزشی روسیه را مورد بررسی قرار داده است.
 
اهمیت فدرالیسم در بحث حجاب
نایب رئیس اداره مذهبی مسلمان روسیه در واکنش به صحبت‌های وزیر آموزش و علوم که گفته است طبق مصوبه دادگاه قانون اساسی حجاب در مدرسه جایی ندارد، تصریح کرد که 15 درصد کل جمعیت روسیه را مسلمانان تشکیل می دهند؛ از این‌رو عدم احتساب رأی آنها فاجعه ای برای دولت خواهد بود.
 
رأی مخالف مجلس دومای روسیه به ایجاد محدودیت در فضای اینترنت
رئیس کمیته سیاست اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات مجلس دومای روسیه تاکید کرد که روسیه همچون چین سیاست‌های کنترل فضای مجازی را دنبال نمی‌کند.
 
ماموریت انسان‌دوستانه روسیه؛ آموزش به زبان روسی
مدیر پروژه‌های آموزشی سازمان حمایت‌های انسان دوستانه در گفتگو با روسکی میر به تبیین اهداف و برنامه های این سازمان پرداخته و همچنین وضعیت پروژه مدرسه روسی-فلسطینی در بیت لحم را تشریح کرده است که در ادامه می خوانید.
 
استفاده از شبکه های اجتماعی در روسیه
مرکز مطالعات افکار عمومی لواداسنتر در تحقیقات اخیر خود به بررسی اینکه کدام برنامه از شبکه‌های اجتماعی بیشتر مورد اقبال روس‌ها می باشد، پرداخته است که در ادامه می خوانید.
 
کرملین تمایلی به بحث درباره حجاب در مدارس ندارد
به دنبال مخالفت رمضان قدیروف با سخنان وزیر آموزش و علوم که با پوشش حجاب در مدارس مخالفت کرده بود؛ سخنگوی کرملین اعلام کرد که ما قصد نداریم یکی از طرفین بحث در این رابطه باشیم.
 
قابل اعتمادترین منابع کسب اخبار در میان مردمان روسیه
مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه در تحقیقات اخیر خود به بررسی قابل اعتمادترین منابع کسب اخبار در میان مردمان روسیه پرداخته است و از این رو میزان اقبال و ادبار افکار عمومی نسبت به تلویزیون اینترنتی، تلویزیون، رسانه های گروهی و مطبوعات چاپی و الکترونیکی را مورد بررسی قرار داده است.
 
دشمنان روس ها چه کسانی هستند؟
مرکز مطالعات افکار عمومی لواداسنتر طی نظرسنجی اخیر خود به این موضوع پرداخته است که آیا واقعا دشمنان بی‌شماری در داخل و خارج روسیه این کشور را تهدید می‌کنند و یا طرح این موضوعات صرفا جهت گوش به فرمان ساختن مردم توسط حکومت است؟
 
اگر دردی توی دلت هست، منتظر کمک نشین؛ دلت رو بشکاف
حالا اگه تو احساس می کنی دردی تو دلت هست که داره می کشدت، منتظر کمک نشین، خودت دلت رو بشکاف و اون رو در بیار و بنداز دور!
 
گزارش کامل نشست 515 سالگی روابط تاریخی ایران و روسیه
همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه موضوعی است که ظرف چند سال اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. نکته‌ای که برخی روی آن تکیه می‌کنند تاریخ پر‌فراز و نشیب این روابط است. امروز همایشی با عنوان «پانصد و پانزدهمین سال روابط تاریخی ایران و روسیه» با حضور چهره‌های آکادمیک و علمی‌ دو کشور در دفتر مطالعات سیاسی ...
 
احیای بازار کتاب به پشتوانه افزایش قیمت
اگرچه قیمت کتاب بین شش تا هفت درصد در روسیه افزایش داشته است، اما سیاستگذاری‌ها در این بخش سبب شده است تا در نیمه اول سال 2016 تیراژ کتاب تا 6 درصد افزایش یابد و انتظار می‌رود در سال 2017 نیز همین آهنگ حفظ شود و تعداد نشر بین دو تا سه درصد بالاتر برود.