چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ,24 May 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
ازدواج به سبک "حلال" در روسیه
خدمات بازار اسلامی در برگزاری جشن ازدواج بر مبنای شریعت اسلام یکی از موضوعات مورد توجه زوج‌های جوان مسلمان در روسیه است.
 
традиционная медицина обретает популярность в Иране
С давних пор иранцы пользовались народными средствами, чтобы вылечить какой-либо недуг: мяту принимали для успокоения, цикорий — для очищения, а майоран — для поднятия настроения.
 
Персеполь
Строительство величественного города длилось шестьдесят лет и, что особенно удивляет, в нем не был задействован ни один раб, только свободные строители, а также лучшие архитекторы и скульпторы того времени.
 
Дворцы Кашана
Второй плюс резиденции — в том, что в ней сегодня открыт отель, причем достаточно бюджетный.
 
Башня Азади
Башня Азади, название которой переводится как «Башня Свободы», возвышается на въезде в иранскую столицу по главной дороге — её ещё нередко называют «Ворота в Тегеран».
 
Тахчин с говядиной и шпинатом
Russia Viewer: Тахчин представляет собой рисовый пирог, в который добавляют йогурт и на выбор говядину, курицу, рыбу или овощи. Внешняя оболочка хрустящая, а внутри тахчин мягкий   Тахчин с сушеным барбарисом   Ингредиенты►  250грамм рагу из говядины  1пучок свежего ...
 
مسلمانانی که مایه فخر روسیه هستند
"جلوتر از زمان" و "ساعت سعد سالیژان شاریپوف" در قالب پروژه «مسلمانی که روسیه به آنها افتخار می‌کند» در خانه نهادهای اجتماعی دولت مسکو اکران شد.
 
تقویت جایگاه روسیه در رنکینگ حوزه گردشگری
روسیه نسبت به سال گذشته دو پله در رنکینگ رقابت در حوزه گردشگری بالاتر آمده است به جایگاه 134 ارتقاء پیدا کرده است؛ اگرچه از لحاظ شرایط بهداشتی در حوزه گردشگری در جایگاه پنجم در دنیا قرار دارد.
 
مصرف دخانیات در سال 2015 منجر به مرگ 280 هزار شهروند روسیه شد
تحقیقات نشان می‌دهد که روسیه جز پنج کشور پرمصرف دخانیات در دنیاست و از این رو برخی سیاستگذاری‌ها از جمله افزایش ساعات کاری برای افراد سیگاری در طرح سیاست دولتی مبارزه با مصرف تنباکو برای سال های 2017 تا 2022 در وزارت بهداشت فدراسیون روسیه مورد بحث است.
 
وطن‌پرستی در نگاه روس‌ها
مطالعات "مرکز سنجش افکار عمومی" نشان می‌دهد که حدود هشتاد درصد روس ها وطن پرست هستند.
 
بحث حول چشم انداز انتشار کتب درسی به زبان های قومی
معاون وزیر علوم جمهوری داغستان از تشکیل اتحادیه‌های معلمین برای تمرکز بر هر موضوع درسی خبر داد و گفت: "شورایی وابسته به دولت داغستان برای رسیدگی به موضوع آموزش تشکیل خواهد شد."
 
سازگار کردن اجتماعی و فرهنگی و همگرایی اتباع خارجی در فدراسیون روسیه
رئیس آژانس فدرال امور اقوام از آماده سازی لایحه قانونی فدرال «سازگاری اجتماعی و فرهنگی و همگرایی اتباع خارجی در فدراسیون روسیه» خبر داد.
 
بیشتر روس ها با احیای حکومت تزاری مخالفند
67 درصد شهروندان روسیه شیوه حکومت داری کنونی این کشور را ترجیح می دهند و مخالف شیوه دیگری نظیر حکومت تزاری هستند.
 
انفجار سنت پترزبورگ ارتباطی با حضور پوتین در این شهر ندارد
"آندری کولسنیکوف" رئیس برنامه تحقیقات برروی سیاست داخلی در مرکز کارنگی مسکو درباره انفجار در متروی سن پترزبورگ معتقد است که ارتباطی میان حضور ولادیمیر پوتین در سن پترزبورگ و وقوع انفجار در متروی این شهر وجود ندارد.
 
تصاویری از انفجار در متروی سن پترزبورگ
دو فرد مظنون به دست داشتن در بمب گذاری مترو سن پترزبورگ تحت تعقیب اعلام شدند؛ گفته می شود قبل از وقوع انفجار مردی کوله پشتی خود را به داخل واگن پرتاب کرده بوده است.
 
انتقاد مفتی مسکو از برقراری گشت ارشاد در پایتخت
رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه و مفتی مسکو با انتقاد از طرح «استاپ حرام» گفت: "اگر ما امروز در پی این باشیم که با تشکل‌های مذهبی به موعظه رهگذران در خیابان بپردازیم، واقعا چه عواقبی در انتظار ما خواهد بود؟ در حکومتی سکولاری چگونه می‌توان این موضوع را درک نمود؟"
 
مسلمانان روسیه در سرزمین مادری خود زندگی می کنند
نماینده دومای دولتی فدراسیون روسیه با اشاره به این موضوع که یک دختر باحجاب در مدرسه، فرد پروپاگاندیست مذهبی نمی‌باشد، تاکید کرد: "حجاب مسئله ای ندارد این مردم هستند که به این مسئله دامن می زنند."
 
ایجاد گشت شریعت  با نام "استوپ حرام" در مسکو
رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه و مفتی مسکو با انتقاد از طرح «استاپ حرام» (توقف حرام)، این طرح را ابتکاری غیر قابل درک و نسنجیده دانست و تاکید کرد که در حکومتی سکولاری چگونه می‌توان این موضوع را درک نمود.
 
ورود داغستان به جمع بیست منطقه ی اول محبوب توریستی روسیه
مسکو، سن پترزبورگ و سوچی به محبوب ترین مناطق گردشگری در سال 2016 بوده‌اند و جمهوری داغستان نیز به جمع بیست منطقه ی محبوب برای گردشگران پیوسته است.
 
حداقل درآمد در مسکو باید 60 هزار روبل باشد
"ویچیسلاو بابکوف" مدیر کل مرکز سطح زندگی روسیه در گفتگو با رگنوم به تبیین و تحلیل میزان بودجه لازم برای زندگی مطلوب خانواده ها پرداخت و گفت: "اگر در خانواده یک یا دو فرزند وجود داشته باشد، والدین باید حداقل 60 هزار روبل درآمد داشته باشند."