چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ,23 August 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
بررسی مسائل توسعه گردشگری در منطقه داغستان
رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه در دیدار با رئیس جمهوری داغستان تاکید کرد که این منطقه می تواند گردشگری ساحلی را توسعه دهد؛ چرا که از گستره ساحلی پهناوری برخوردار است. به اعتقاد وی در ترکیب با دیگر انواع گردشگری، داغستان می تواند یکی از با قابلیت ترین انواع گردشگری در منطقه باشد.
 
نشست شورای روابط بین اقوام
ولادیمیر پوتین در نشست شورای اقوام تصریح کرد که نظر سنجی ها نشان می دهد از هر پنج نفر در روسیه یک نفر فعالیت های دولت های محلی در حوزه روابط میان اقوام را ناکافی می شمرد؛ از همین رو لازم است که سران برای دستیابی هر چه بیشتر به این مهم تلاش کنند.
 
طرح جذب توریست برای مناطق مسلمان نشین روسیه
آژانس فدرال جهانگردی در چارچوب مجموعه «مهمان نوازی روسی» در حال تهیه‌ی طرح جذب توریست‌ها و گردشگران از کشورهای مسلمان است.
 
حمایت ۸۰ درصدی جوانان روسیه از سیاستهای پوتین
بر اساس نظرسنجی های انجام شده توسط مرکز مطالعات جامعه شناسی روسیه، بیش از ۸۰ درصد از جوانان روسیه از سیاست های ولادیمیر پوتین حمایت کرده و وی را تحسین می کنند.
 
افزایش توجه روس ها به سینما و فیلم های تاریخی
مطابق پژوهش‌های مرکز مطالعه افکار عمومی سراسری روسیه، سهم شهروندانی که به ندرت سینما می روند به نسبت گذشته 37% کاهش یافته است و تنها 5 درصد افراد هستند که اصلا به سینما نمی‌روند.
 
شکل گیری بیش از هفت مرکز اسلامی بزرگ در روسیه
هم اکنون هفت مرکز بزرگ اسلامی در روسیه وجود دارد و تا اوایل سال جاری نیز 5513 سازمان اسلامی در این کشور ثبت شده است.
 
گفتگوی زنده با رئیس جمهور روسیه در افکار عمومی
نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 58 درصد برنامه «گفتگوی زنده با ولادیمیر پوتین» را نگاه کرده‌اند و معتقد هستند که این برنامه سبب می‌شود که مشکلات آشکار شده و رئیس جمهور در حل آن کمک کند.
 
از آموزش زبان های خارجی تا استفاده از زبان به عنوان ابزاری برای پژوهش در علوم انسانی
دکتر "مریم شفقی" عضو هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه علامه طباطبائی طی یادداشتی برای دیدبان روسیه به بررسی نوآوری در آموزش زبان های خارجی در فدراسیون روسیه پرداخته است که در ادامه می خوانید.
 
بیست منطقه مسلمان نشین در روسیه
اسلام تودی در گزارشی بیست منطقه اسلام نشین روسیه را بر اساس تعداد مسلمانان مشخص کرده است. این گزارش نشان می دهد که تقریبا نیمی از مسلمانان روسیه در سه منطقه‌ی جمهوری داغستان، تاتارستان و باشقیرستان سکونت دارند.
 
افتتاح "خیابان حاکمان دولتی" در مسکو
وزرای فرهنگ و علوم روسیه طی مراسمی پروژه "خیابان حاکمان دولتی" را در مرکز شهر مسکو افتتاح کردند.
 
ارزش‌گذاری مسائل زندگی از نگاه جوانان روسی
مرکز مطالعه افکار عمومی سراسر روسیه در تحقیقات اخیر خود به بررسی مهمترین ارزش‌های زندگی جوانان پرداخته است. این تحقیقات نشان می‌دهد که درآمد، ثبات در زندگی و پس از آن شکوفایی توانمندی‌ها مهمترین ارزش‌های زندگی برای گروه سنی 18 تا 34 سال می‌باشد.
 
تربیت مجدد اعضا گروهک تروریستی داعش ناممکن است
دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 ضمن اشاره به تعداد روس‌هایی که به گروه داعش پیوسته‌اند، اصلاح و تغییر رویه و ایدئولوژی افراد عضو گروهک تروریستی داعش که از سوریه برمی‌گردند، تقریبا امری بعید و ناممکن است.
 
ضرورت پیشگیری از جذب جوانان به فعالیت های خرابکارانه ضدروسی
معاون کمیته امنیت و مبارزه با فساد در دومای دولتی روسیه با اشاره به جنگ اطلاعاتی که علیه روسیه راه افتاده است، تاکید کرد که باید اقدامات پیشگیرانه ای اتخاذ شود تا اجازه جذب جوانان به فعالیت های خرابکارانه ضدروسی را ندهد.
 
تاکید آژانس چاپ و نشر بر اهمیت پخش برنامه به زبان روسی در سایر کشورها
به منظور تقویت همکاری های بین‌المللی در میان نمایندگان رادیو و تلویزیون روس زبان در روسیه، کشورهای آسیای مرکزی، خاور دور و نزدیک نشستی توسط اکادمی رادیوی روسیه با حمایت آژانس چاپ و ارتباطات و مساعدت دپارتمان اطلاعات و نشر وزارت امور خارجه روسیه برگزار شد.
 
پوتین جزو سه رهبر برتر دنیا برای حل بحران پناهجویان شد
تحقیقات بین‌المللی نشان می‌دهد که ولادیمیر پوتین پس از ترامپ و هیلاری کلینتون جایگاه سوم را در موضوع حل بحران پناهجویان میان افکار عمومی به خود اختصاص داده است.
 
جوانان عرب روسیه را متحد خود می دانند
نظرسنجی سایت بازفید نشان می‌دهد که 21 درصد جوانان عرب روسیه به عنوان متحد اصلی کشورهای عربی می‌دانند و آمریکا جایگاه خود را در سال 2016 را از دست داده است.
 
رصد اجتماعی وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان در روسیه
بررسی‌های کمیسیون اتاق اجتماعی فدراسیون روسیه در امور کنترل اجتماعی نشان می‌دهد که مهندسین جوان بیش از سایرین مشکل کار دارند و پس از آن فارغ‌التحصیلان رشته های شیمی، مدیریت اقتصاد، حقوقدانان، مترجمین، برنامه‌نویسنان با این مشکل روبرو هستند.
 
ازدواج به سبک "حلال" در روسیه
خدمات بازار اسلامی در برگزاری جشن ازدواج بر مبنای شریعت اسلام یکی از موضوعات مورد توجه زوج‌های جوان مسلمان در روسیه است.
 
традиционная медицина обретает популярность в Иране
С давних пор иранцы пользовались народными средствами, чтобы вылечить какой-либо недуг: мяту принимали для успокоения, цикорий — для очищения, а майоран — для поднятия настроения.
 
Персеполь
Строительство величественного города длилось шестьдесят лет и, что особенно удивляет, в нем не был задействован ни один раб, только свободные строители, а также лучшие архитекторы и скульпторы того времени.